W jakich sprawach pomoże adwokat

Bardzo często zdarza się, że otrzymujemy jakieś pismo z urzędu, czy sądu i nie wiemy o co w nim konkretnie chodzi. Zawierając różne umowy jesteśmy zmuszeni czytać długie regulaminy pełne dziwnych paragrafów i sformułowań. Jeśli w takich sytuacjach mamy jakiekolwiek wątpliwości, nie podpisujmy na oślep żadnych dokumentów. Udajmy się do dobrego adwokata w Poznaniu czy innym mieście, który pomoże nam rozwiązać nawet najbardziej zawiły prawny problem. Kancelaria adwokacka we Wrześni zwykle specjalizuje się w konkretnej dziedzinie prawa, jednak może też świadczyć porady uniwersalne w zakresie spraw rodzinnych, spadkowych, administracyjnych, gospodarczych, karnych, oraz z zakresu prawa pracy.

Zakres działania adwokata

Prawo rodzinne
Skomplikowane sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie. Często wymagające wnikliwej analizy, świadków i dobrze przedstawionych dowodów.
Ustalenie władzy rodzicielskiej i opieki nad małoletnimi dziećmi oraz ustalenie kontaktów z nimi.
Alimenty na rzecz małżonka oraz małoletnich dzieci.
Podział majątku po rozwodzie, również w przypadku kwestii spornych.
Dobry adwokat podpowie jakie wnioski należy złożyć i jak je odpowiednio wypisać. Jakie dokumenty należy przedstawić. Jak dobrze uzasadnić swoje racje. Może służyć fachową poradą, lub wyręczyć nas w większości spraw.

Prawo spadkowe
Pomoc w sporządzaniu testamentu.
Stwierdzenie nabycia spadku i wszelkie zapisy podziału spadku, łącznie ze spisem inwentarza i ochroną w przypadku długów.
Darowizny.
Dziedziczenia.
Podziały spadku .
Zniesienia współwłasności.
Podatki od spadków.
Międzynarodowe sprawy spadkowe.
Adwokat reprezentuje interesy klienta przed wszystkimi sądami oraz Urzędem Skarbowym.
Nie jest ważne czy klient jest osobą poszkodowaną czy też pozwaną. Adwokat reprezentuje rzetelnie interesy w każdym wypadku i obowiązuje go tajemnica zawodowa, co oznacza, że możemy przyjść do kancelarii adwokackiej praktycznie z każdym prawnym problemem.
Dobry adwokat będzie potrafił pomoc poradą prawną w każdej, nawet na pozór beznadziejnej sytuacji.

Prawo pracy
Przygotowywanie umów o pracę. Pomoc pracodawcom, jak również pracownikom w sporządzeniu stosownych dokumentów.
Przygotowywanie i opiniowanie indywidualnych kontraktów menedżerskich.
Opracowywanie wszelkich dokumentów związanych z prawem pracy.
Kancelaria podejmuje się pomocy w każdej dziedzinie prawa pracy. Jeśli szukamy porady w związku ze sporem, czy chcemy wypowiedzieć umowę wystarczy skorzystać z wiedzy doświadczonych adwokatów.

Prawo karne
Reprezentowanie klientów w postępowaniu przygotowawczym, śledztwie, czy dochodzeniu.
Obrona oskarżonych
Sporządzanie apelacji, zażaleń i kasacji.
Reprezentowanie pokrzywdzonych.
Reprezentowanie skazanych w postępowaniach dotyczących odroczenia wykonywania kary, warunkowego przedterminowego zwolnienia.
Adwokat może może reprezentować nas na każdym etapie postępowania. Bierze udział w czynnościach procesowych i zgłasza wnioski dowodowe.

Prawo gospodarcze
Obsługa prawna przedsiębiorców.
Postępowania przedsądowe, windykacja, pozwy o zapłatę, postępowania egzekucyjne.
Przygotowanie dokumentacji i umów spółek, stowarzyszeń przedsiębiorców
Ogłaszanie upadłości
Świadczone przez kancelarie usługi przyczyniają się do rozwiązania szeregu spraw związanych z zawiłościami prawa gospodarczego.
Mówi się, że dobry adwokat potrafi zdziałać cuda i jest to poniekąd prawda, gdyż wiele zależy od umiejętności, doświadczenia i zaangażowania. Poszukajmy rzetelnej kancelarii adwokackiej, a na pewno otrzymamy skuteczną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 5 =